با سلام. امیدوارم از مقالات و پروژه های انجام شده استفاده ببرید و بتوانیم در انجام پروژه های تحقیقاتی شما سودمند بوده باشیم. تلفن تماس: 09013093322

مقاله با موضوع طلاق

مقاله با موضوع طلاق

بصورت فایل ورد در 29 صفحه و شامل عناوین زیر می باشد:

فهرست مطالب

صفحه

عنوان

رديف

1

چكيده

 

2

مقدمه

 

3

تاریخچه اجمالی در زمینه طلاق

 

5

طلاق در اسلام

 

6

فلسفه طلاق در اسلام

 

7

زنان و طلاق

 

15

زندگی زن در ملت ھای عقب مانده

 

16

وزن و موقعیت اجتماعی زن در اسلام

 

17

طلاق و فطرت

 

19

مقوله طلاق و علل و پیامدھای آن

 

21

نتیجه گیری

 

22

منابع

 

چكيده

       طلاق بمعناي مفارقت و جدايي و بريدن ميباشد اما براي درك بهتر مفهوم طلاق شرعي لازم است به نكاتي چند توجه داشته باشيم .اول اينكه در مفهوم واقعي ازدواج در دين و شريعت ما وظايف زن و شوهر بگونه اي متفاوت و خاص تعريف ميشود اين شرايط شايد بخاطر پيشينه تاريخي و فرهنگي حاكم بر فرهنگ و اداب بنياديني بوده كه اسلام در آن ظهور كرده است. بر اساس اين قواعد مرد مكلف به تامين معاش و متضمن شرايط رفاهي خانواده بوده و نقش خارجي و واسطه براي محيا كردن لوازم آرامش خانواده را بر عهده داشته در حالي كه زن در نقش سنتي خود واسطه داخلي ايجاد آرامش براي خانواده بوده و از جهت تامين معاش خانواده مسوليت كمتري را بر عهده داشته است .هرچند در سالهاي گذشته تغييرات ايجاد شده اين شرايط را تغيير داده اما همچنان نقش زن و مرد در خانواده با مقداري تغيير همچنان بقوت خود باقيست . نگرش قانون و سنت حاكم بر امور خانواده ها نيز همين رويه را تائيد كرده و با نگرشي نسبتاً قديمي قوانيني را در بر دارد كه عمده مسوليتهاي خارجي خانواده را متوجه مرد ميداند .

از اين جهت حقوقي مثل مهريه و نفقه ، تهيه مسكن و مايحتاج زندگي مشترك و متعارف بر عهده مرد گذاشته شده و قوانين بر اين حقوق تاكيد ميكنند .

كليدواژه ها: طلاق، خانواده، مشكلات خانواده


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
talaq_1746342_8258.zip3.1 MB