با سلام. امیدوارم از مقالات و پروژه های انجام شده استفاده ببرید و بتوانیم در انجام پروژه های تحقیقاتی شما سودمند بوده باشیم. تلفن تماس: 09013093322

تحقیق کامل در مورد گاو سمينتال

تحقیق کامل در مورد گاو سمينتال

این تحقیق در 10 صفحه در مورد گاو سیمینتال و خصوصیات و خاستگاه و ... با فرمت ورد تهیه شده است.

سمینتال نژادی آرام، کم‌خوراک با کیفیت تولید شیر و گوشت بالا است که هزینه‌های نگهداری پایین پرورش آن، سمینتال را به‌عنوان نژادی اقتصادی معرفی می‌کند.

بازارپسندی گوشت، قدرت تطابق این نژاد با شرایط آب و هوایی گرم، سرد، خشک و مرطوب، طول عمر زیاد (15 سال)، تولید گوشت بالا، مقاوم بودن به ورم پستان و کیفیت بالای شیر (چربی 4.2 درصد) این نژاد را به نژاد اقتصادی و مناسب برای پرورش در کشور تبدیل کرده است. این نژاد به سیلوی ذرت علاقمند است، به‌گونه‌ای که بدون مصرف مواد کنسانتره‌ای، با خوردن سیلوی ذرت و یونجه 18 تا 20 کیلوگرم شیر تولید می‌کند.سازگار بودن این نژاد با هر اقلیمی باعث شده که حتی متقاضی برای این نژاد از میناب، یزد و شهر کرد وجود داشته باشد.

خاستگاه اين نژاد از سوئد است، صورت سفيد يا زرد روشن و بدن قرمز است. نژادى است شاخدار و آرام، بدن درازى دارد و مقدار توليد شير او زياد است. کيفيت گوشت او خوب و رشد سريعى دارد. وزن گاو نر بالغ ۱۰۴۳-۱۱۷۹ کيلوگرم و گاو بالغ ۸۱۶-۶۵۸ کيلوگرم مى‌شود.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
simintal_1743021_3363.zip4.9 MB